Podsumowanie 2015

Wszyscy wkoło podsumowują miniony rok, czas i na mój bilans. Blog istnieje od listopada 2014, więc dokładnie 429 dni blogowania za mną. W tym czasie napisałam 20 postów, a jakie miejsca odwiedziłam? Ile z nich to tylko przelotne, jednodniowe odwiedziny, a gdzie zagościłam na dłużej?

Werona (Veneto)

image

Przede wszystkim, rok 2015 rozpoczęłam w Weronie, gdzie mieszkałam przez 6 miesięcy. W tamtym czasie większość postów dotyczyła właśnie Werony, ale dodatkowo udało mi się odwiedzić Wenecję w czasie karnawału (https://interpretareitalia.com/2015/02/19/buongiorno-siora-maschera/), a także zahaczyć o Lombardię, a konkretnie piękną Mantuę (https://interpretareitalia.com/2015/02/08/przycmiona-przez-mediolan-perla-lombardii/).

image
Werona

Kalabria

image

Kolejny dłuższy pobyt we Włoszech związany był z pracą. 3 miesiące lata spędziłam na samym czubku buta, w miasteczku Acconia di Curinga, około 10 km od Pizzo. Mimo, że moje podróżowanie w tym czasie były nieco ograniczone, udało mi się zobaczyć część Kalabrii, ale przede wszystkim szczegółowo poznać kulturę tego regionu,
(https://interpretareitalia.com/2015/10/10/benvenuti-al-sud/)
a także skoczyć na Sycylię
(https://interpretareitalia.com/2015/12/14/taromina/) i popłynąć na Wyspy Liparyjskie (https://interpretareitalia.com/2015/12/05/rzucam-wszystko-przeprowadzam-sie-na-lipari/).

image
Taormina

Liguria

image

Po powrocie z Kalabrii zaliczyłam tylko szybki kilkudniowy wypad do Rzymu, w listopadzie, natomiast święta spedzilam w Ligurii, w Diano Arentino (https://interpretareitalia.com/2015/12/31/boze-narodzenie-jak-kiedys/), zwiedzając pobliskie miejscowości, które czekają na opisanie.
Na sylwestra natomiast pojechałam do Rzymu, po wcześniejszej dwudniowej wizycie w piemonckich górach, w Bielli.

image
Diano Castello

W ogólnym rozrachunku, w roku 2015 udało mi się odwiedzić 7 regionów,
3 wyspy i 30 miast Włoch.
Na przyszły rok życzę sobie co najmniej podwojenia tej liczby, a Wam jak najwięcej podróży, odkrywania nowych miejsc i czerpania z tego jak największej przyjemności!

wp-1452005838714.jpg

Buon Anno a tutti! 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s